NAŠE FARNOST

Správce farnosti

V součastné době je duchovní správou v Lichnově a Vlčovicích pověřen P. Mgr. Roman Macura, který se narodil 2. října 1973 ve Frýdku Místku. Větší část svého života prožil spolu s rodiči a sestrou Petrou v Havířově. Střední školu studoval v Bohumíně, kde v květnu roku 1992 ukončuje maturitní zkouškou obor Mechanik seřizovač obráběcích strojů a linek. V jubilejním roce 2000 nastupuje do Teologického konviktu v Litoměřicích. V roce 2006 končí v Olomouci teologická studia a po jáhenském svěcení je poslán na zkušenou do farnosti Kobeřice. 30. června 2007 přijímá z rukou biskupa Františka Lobkowicze v ostravské katedrále kněžské svěcení. Následně je poslán do farnosti Třinec, kde působí tři roky jako farní vikář. Od 1. července působí jako farář ve farnostech Lichnov a Vlčovice. Od roku 2013 je také duchovním komunity Pastor Bonus pro drogově závislé.

Římskokatolická farnost Lichnov u Nového Jičína

Lichnov 85, 742 75