NAŠE FARNOST

Správce farnosti

V součastné době je duchovní správou v Lichnově a Vlčovicích pověřen P. Mgr. Dobromil Zifčak, který se narodil 20. listopadu 1986 v Trnave na Slovensku. Větší část svého života prožil spolu s rodiči a sestrami v obci Cífer u Trnavy. Studoval Arcibiskupské gymnázium v Trnave, které v květnu roku 2006 ukončuje maturitní zkouškou. V tomto roce nastupuje na Teologickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. V roce 2011 končí teologické studia v Olomouci a po jáhenském svěcení je poslán na zkušenou do farnosti Kravaře. 30. června 2012 přijímá z rukou o. biskupa Františka Lobkowicze v ostravské katedrále kněžské svěcení. Následně je poslán do farnosti Krnov, kde působí 2 roky jako farní vikář a pokračuje v této funkci dalších 5 let v Jablunkově. Od 1. září 2019 působí jako administrátor ve farnostech Lichnov a Vlčovice.

Římskokatolická farnost Lichnov u Nového Jičína

Lichnov 85, 742 75